Několik slov o založení centra...


V roce 2006 se zrodila myšlenka a my jsme si pro naše děti přály místo, kde by si mohly hrát, když počasí právě nepřeje, místo, kde by se mohly pravidelně od útlého věku za přítomnosti svých rodičů rozvíjet. Pro sebe jsme si přály místo, kde by byly naše děti vítány a my se mohly společně setkávat celý rok.

Od června 2007 jsme začaly intenzivně hledat vhodné prostory pro provozování MC. Navázaly jsme dobré vztahy s obcí, která se nám snažila poskytnout provizorní prostory na období rozjezdu v době prázdnin. Zamýšlené prostory se ale bohužel ukázaly jako nevhodné, proto se mateřské centrum přes prázdniny proti očekávání neotevřelo. Nakonec jsme musely situaci vyřešit pronájmem rodinného domu se zahradou. MC Pohádka tak mohlo od září 2007 konečně začít naplňovat své poslání.

Část členek MC Pohádka Jesenice projevila na konci roku 2007 zájem provozovat MC Pohádka v Hrnčířích. To se povedlo uskutečnit v prostorách Baráčnické rychty. Krátkou dobu působilo MC Pohádka souběžně v Jesenici a Hrnčířích, na jaře 2008 se ale rozhodla hrnčířská část Pohádky osamostatnit a vzniklo samostatné MC Baráček.

MC Pohádka zůstává situována v Jesenici, kde bylo založeno. Daří se nám s pomocí obce, sponzorů a grantů dále fungovat v komečních prostorách, které den ode dne zvelebujeme. Šikovné maminky za pomoci svých rodin vymalovaly a vyzdobily prostory MC, osadily zahradu, která se stala důležitou součástí Pohádky (vzniklo zde pískoviště, houpačka, kloužačka, přibyly odrážedla, bazének ap.

Již od počátku vzniku máme otevřeno každý den dopoledne a odpoledne, kromě pátků odpoledne a víkendů. Program se snažíme stále přizpůsobovat zájmu našich návštěvníků. Nabízíme kurzy pro těhotné, kroužky pro maminky s dětmi od 0 do 6 let, pro ml. školáky a večerní a víkendové přednášky a kurzy pro širokou veřejnost.
V současné době zajišťuje fungování našeho MC zhruba 30 aktivních maminek, které zde mají služby, vedou kroužky a pár z nich se podílí i na vedení celého MC Pohádka.

Všem našim členům a jejich rodinám, našim příznivcům, sponzorům, obci Jesenice a dalším subjektům patří náš velký dík a uznání za jejich pomoc Pohádce. Děkujeme !


Kontakt

MC Pohádka Jesenice z.s.

Budějovická 303

předseda : 739 063 142Kalendář akcí

V této rubrice nejsou žádné články.